Hura! Jestem w ciąży

Co to znaczy, że Bóg zamieszka w tobie? Zbyt wiele na ten temat nie mogę powiedzieć, bo należę do męskiej części społeczeństwa, ale wydaje mi się, że w pewnym stopniu można to porównać do fenomenu ciąży. Jeśli kobieta ciężarna na przykład zje coś niezdrowego, dziecko momentalnie na to reaguje, robi się niespokojne. Matka wyczuwa, że coś jest nie tak.

Gdy moja żona pierwszy raz była w ciąży, z naszym synem, jednego byliśmy pewni — nie podobało mu się jak chodziliśmy do kina. Tak zaczynał się wiercić, wierzgać nóżkami w brzuchu, że nie było możliwości, aby jakikolwiek film obejrzeć do końca.

Gdy Bóg zamieszkuje w tobie, daje znać o tym, czy Mu się podoba twoje zachowanie, czy nie. Dzieje się to poprzez sumienie.

Tylko uwaga, nie pomyl kolejności! Bóg wykorzystuje sumienie dopiero wtedy, gdy zamieszka w tobie (to znaczy, gdy Go lepiej poznasz), a nie odwrotnie. To nie sumienie przyprowadza cię do Boga, ponieważ sumienie zależy od tego czym się ono karmi. Na przykład złodziej nie ma wyrzutów gdy kradnie, chyba że pozna Boga. To Bóg wykorzystuje sumienie, ale sumienie nie jest Bogiem.

%d blogerów lubi to: